Bliżej pieska

W roku szkolnym 2021/2022 dzieci z Przedszkola Miejskiego w Chocianowie wzięły udział w projekcie” Bliżej Pieska”, którego organizatorem była redakcja miesięcznika „Bliżej Przedszkola. Podczas uczestnictwa w projekcie dzieci wzięły aktywny udział w „Dniu Kundelka”, w obchodach „Światowego Dnia Kota” oraz w cyklu zajęć dotyczących zasad pielęgnacji, komunikacji oraz zasad właściwego zachowania wobec naszych czworonożnych przyjaciół. Zajęcia miały na celu uwrażliwienie przedszkolaków na potrzeby zwierząt. W ramach projektu na terenie przedszkola została przeprowadzona zbiórka karmy dla bezdomnych i potrzebujących zwierząt z „Przytuliska” Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Jaworze. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych przedszkolaków oraz ich rodziców. Udział w projekcie wywołał duże zainteresowanie i zaangażowanie naszej przedszkolnej społeczności. Po zakończeniu projektu planujemy kontynuację działań w tym zakresie  w trakcie trwania roku szkolnego oraz rozszerzenie działań na kolejne lata.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za tak aktywny udział w akcji.