Cykliczne zajęcia biblioteczne

W dniach 23 - 24 listopad 2021r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia biblioteczne w których uczestniczyły dzieci w wieku od 4 do 6 roku życia. Zajęcia były przygotowane przez panią bibliotekarkę, która cyklicznie odwiedza przedszkolaki. Temat zajęć: "Czy wiesz, gdzie zimą mieszka jeż?" przybliżył dzieciom zwyczaje zwierząt w okresie przygotowań do zimy. Barwna literatura dziecięca jak i sposób przekazania treści z pewnością wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Dzieci chętniej sięgają po książeczki, oglądają ilustracje, słuchają bajek. Wdzięczne przedszkolaki dziękują za spotkanie.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka przypada na 18 styczeń. W nawiązaniu do tego wydarzenia,  biblioteka dla dzieci w dniach 18 – 19 stycznia 2022 r. przygotowała dla naszych przedszkolaków zajęcia: „Czy wiecie kto mieszka w Stumilowym lesie? - zaproszenie na spotkanie z Kubusiem Puchatkiem”. W spotkaniu brały udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych według ustalonego harmonogramu. Dzieci oglądały książeczki i słuchały fragmentów opowiadań. Śmiało można stwierdzić, że pogodny z natury i oddany dzieciom przyjaciel Kubuś powinien stać się przewodnikiem po świecie literatury.

Wdzięczne przedszkolaki dziękują za spotkanie.

W dniach 15-16 marzec odbyły się kolejne zajęcia biblioteczne, tym razem związane z wyczekiwaną przez wszystkich wiosną. Na spotkaniu o temacie zajęć "Masz zielone? Mam! Grasz w zielone? Gram!" Pani bibliotekarka omawiała wspólnie z dziećmi pierwsze oznaki nadejścia wiosny, jakie możemy zaobserwować w przyrodzie. Tak jak zawsze, grupy brały udział według wcześniej ustalonego harmonogramu, a scenariusze były dostosowane dla starszych i młodszych przedzkolaków. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach i zabawch ruchowych, pilnie słuchały opowiadania o żabce oraz wykonały wspólnie pracę plastyczną zatytułowaną "Łąka".

Dziekujemy za spotkanie.