TYDZIEŃ DINOZAURA u Kotków :)

W związku z obchodzonym dnia 26 lutego Dniem Dinozaura w grupie Kotków narodził się pomysł
by niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów zrealizować metodą projektu. Dzięki czemu udało się rozciągnąć to wyjątkowe święto na cały tydzień. Metoda ta jest odpowiedzią na dziecięcą ciekawość świata, przynosi małym badaczom radość samodzielnego działania i poznania.
Każdego dnia maluszki miały możliwość uczestniczenia w innej aktywności związanej z tematem.
Zaczęliśmy od dużej dawki wiedzy, następnie płynnie przeszliśmy do zabawy w wykopaliska, robiliśmy własne skamieliny z ciastoliny, przebiegliśmy tor przeszkód w „dino – butach” by potem wykonać prace plastyczne na wystawę i dużego kartonowego diplodoka. Projekt zyskał znaczną aprobatę wśród dzieci oraz ich rodziców.